Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastefond toetas heategijate abil kasuperede suvepäevade korraldamist

Möödunud nädalavahetusel toimusid MTÜ Oma Pere eestvedamisel kasuperedele mõeldud suvepäevad, kus peredel oli võimalik omavahel tuttavaks saada ning vanematel osaleda harivates töötubades, et paremini mõista ja aidata hooletusse jäetud last ning saavutada iseendaga rahuloluLastefond toetas suvepäevade korraldamist 2790 euroga.

17.-18. augustil Mustjõe külas toimunud suvepäevadel osales 30 lapsendaja-, eestkoste- ning hooldusperet üle Eesti. Vanematel oli võimalik osaleda kolmes erinevas töötoas. Timm Rannu vedas eest eluraamatu töötuba, millest said kasuvanemad teadmised, kuidas aidata last tema identiteedi kujunemisel, kuidas laste minevikku mõtestada, täita minevikutühimikke ja rääkida laste päritolust neid tahtmatult haavamata. Cattre Heina töötoas „Kuidas küll kõigega hakkama saada?“ otsiti võimalusi, kuidas vanemana jääda reguleerituks, kuidas oma aega paremini planeerida ning saavutada rahulolu. Vanemlikku hoolt vajavad lapsed ei parane reeglina kiiresti ning vajavad pikka aega vanemate täielikku pühendumist. Vanem ei saa aga anda rohkem, kui tal on, seepärast arutati, kui oluline on vanemal leida viise enda eest hoolitsemiseks. Kolmandat töötuba viisid läbi naiskodukaitse koolitajad Veronika Isberg ja Janika Kurvits, kellega koos räägiti läbi erinevaid ohuolukordi ning õpiti, kuidas näiteks metsa eksimise korral käituda ja äikesega toime tulla. Töötubade ajal tegelesid lastega vabatahtlikud, kelle eestvedamisel lapsed meisterdasid ja maalisid, mängisid sportlikke mänge ning osalesid muusikateemalistes töötubades.

Suvepäevade korraldaja MTÜ Oma Pere tegevjuht Liis Saarna kommenteeris, et kasuperede lastele on äärmiselt oluline suhelda teiste sarnase elukogemusega lastega. Kasuperede seniste kogemuste kokku kogumine ning analüüsimine aitab muuta nende toetamise süsteemi tugevamaks. “MTÜ Oma Pere tegevuse üks eesmärke on luua peredele, kus kasvavad lapsed on sündinud teistest vanematest, koos käimise võimalusi. Suvepäevad on parim viis vabas ja sundimatus õhkkonnas mõtteid vahetada. Emotsionaalne seotus ja võimalus jagada isiklikke kogemusi suurendab turvatunnet ja aitab leida mõttekaaslaseid. Laste omavaheline suhtlemine aitab neil mõista, et sarnase elukogemusega lapsi on teisigi. Lisaks kogemuste jagamisele naudivad meie inimesed ka panustamist ühise eesmärgi nimel, et võimalikult paljud lapsed saavad asutuse asemel elada perekonnas. Selleks on vaja koguda kokku kogemused, et muuta kasuperede hindamise, ettevalmistamise ja toetamise süsteem mõtestatuks ja läbipaistvaks.”

Lastefondi tegevjuht Kadri Org rääkis, et fond on aidanud igal aastal kaasrahastada haigetele lastele ning nende peredele suunatud ühisüritusi ja koolitusi. „Kasuperede laste puhul pole valdavalt tegemist küll haigete lastega, kuid nad on pidanud läbi elama traumaatilisi kogemusi, mille tõttu vajavad nad kahtlemata suuremat toetust ja psühholoogilist tuge. Meil on äärmiselt hea meel, et tänu heade annetajate toele saame kasuperedele võimaldada vabas õhkkonnas üksteisemõistmist, -toetamist ja ärakuulamist.“

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Leave a Comment

5 + 13 =
Please leave these two fields as-is: