Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Terved ja tegusad koos peredega.

Lõppeval aastal oli Võru Päkapiku lasteaial palju rõõmu tegutsemisest koos peredega. Ühistegevusi planeeriti projektipõhiselt koos mittetulundusühinguga Päkapikulaps. Kevadel saime kokku Rõuges, et tähistada koos jüripäeva. Rõuges võtsid meid vastu lasteraamatust tuttavad Lohe Lembitu ja Kitsetädi. Matkarajal matkates sai lugeda jüripäeva kommetest ja allikaveega nägu pesta, mis pidi tegema hea ja terve näonaha kogu astaks. Tervist andis kindlasti veel juurdeorineteerumine Ööbikuoru radadel, lõbusad karjasemängud, kepphobustega ratsutamine, OÜ Viikingiretked korraldatud odavise ja pehmikmõõkade valmistamine. Pärast kahte tundi aktiivset liikumist maitses väga hästi kaasavõetud karask.
Juba maikuus tegutsesime koos traditsioonilisel perepäeval Mängumaa, kuhu oleme alati kaasanud kohalikku kogukonda oma teadmiste ja oskustega.

Seekord olid tegevuskeskustes abiks Võru Linna Noortekogu ja Võru Noortekeskus, Rr R Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum, sporikool ja kunstikool, keskonnainspektsioon, pensionäride päevakeskus, OÜ Viikingiretked ja mitmed aktiivsed lapsevanemad. Nagu ikka, sai kuulata-vaadata väikest kontserti, kus lisaks lasteaia tantsurühmale pakkusid külakosti Sõlekese lasteaia ja Võru Kunstikooli tantsulapsed ning muusikakooli lõõtsamängijad. Vanemad olid küpsetanud ja valimistanud erinevaid suupisteid, kokatädid pakkusid mulgiputru. Ühine õhtupoolik pakkus toredat tegutsemist ja lahedat koosolemist.

 

Sellel aastal tähistasime ühiselt ka vanavanemate päeva. Saime hea kogemuse põlvkonnalt põlvkonnale õppimisest. Vanaema Taimi õpetas lastele erinevaid õuemänge, kunstnikust vanaema Viive õpetas tegema julgeid jooni suurele paberile. Vanaemad tegid veel pannkooke, lugesid muinasjutte, meisterdasid, tegid käsitööd, käisid koos lastega jalutamas. Vanaisa tuli lastele akordionit mängima ja mõnusat juttu vestma. Koos vanaemadega valmistati veel savist õnnenööpe ja tehti puutööd.
Oktoobris saime kasulikke nõuandeid perekeskuse “Sina ja Mina” koolituselt “Mida teada digimaailmast”. Sest vaatamata püüdlustele suunata lapsi liikuma ja aktiivselt tegutsema, on nutimaailma väravad kutsuvalt avatud ja siin on vaja tarka väravavalvurit lapsevanema näol.

Novembris kutsusime pered Võru Spordikeskusesse suurele spordipäevale. Kokku kogunes üle 200 suure ja väikese spordihuvilise. Alustasime ühise zumbatreeninguga, seejärel suundusid kõik jooksuga ühisele staadioniringile. Suuremad lapsed koos peredega said tegutseda kuues tegevuskeskuses: kergejõustikurada, pallimängud, ronimissein, laske-simulaator, kaugushüpe, pere-võistlused. Väiksematele lastele oli kolm tegevuskeskust: mudilaste osavusrada, perevõistlused ja pallimängud. Lisaks oli võimalus proovida veel maadlemist ja keksumängu.

Kokkuvõtteks võib öelda, et projekti tegevused on loonud võimalusi lasteaia, perede ja kogukonna koostööks, laste arengu ühiseks toetamiseks, lasteaia ja kogukonna ühtsustunde suurenemiseks. Ühistegevused on kinnistanud ka meie ühiseid väärtusi: tervislikkus, koostöö, ettevõtlikkus, avatus, järjepidevus. Projekti on rahastatud kohaliku amaalgatuse programmi vahenditest.
Meil on väga hea meel, et pered on aktiivsed osalejad meie ühistes ettevõtmistes ja alati nõus lasteaeda toetama. Lisaks planeeritud tegevustele olid pered kaasa löömas ka metsa istutamisel, puude istutamisel linna uuele puhkealale, jõululaada ettevalmistustes ja müügitöös. Laada tulu 724 eurot annetati Lõuna-Eesti Haigla lasteosakonnale. Ühtsuses peitub jõud!

 

Anita Punamäe Võru lasteaiast Päkapikk

Leave a Comment

14 + 11 =
Please leave these two fields as-is: