Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Keskkonnateemalised tegemised Paikusel

Paikuse Lasteaed on loodust ja keskkonda armastav lasteaed. Meie majas õpetatakse lapsi loodusesse sõbralikult suhtuma ning sellest lugu pidama. Rühmad toimetavad palju õues, tihti käiakse õppekäikudel lähedal asuvas metsas või jõe ääres, rühmad sorteerivad prügi ning järjest enam viiakse sisse muudatusi ka näiteks ühekordsetest nõudest loobumiseks ning paberikulu vähendamiseks. Lasteaiapere osaleb Rohelise Kooli programmis ning selle aastal püütakse endale saada ka Roheline lipp.

Kogu loodushoiu teemast inspireerituna on lasteaias sisse viidud ka näiteks patareide kogumine. Vanade akude ja patareide vastuvõtmise põhimõtte järgi on tasuta kohustatud vanu patareisid ja akusid vastu võtma kõik uusi patareisid müüvad kauplused. Aga miks mitte ei võiks seda võimalust lastele pakkuda ka lasteaed.

Nii võtsidki Kellukese rühma lapsed plaani hakata koguma vanu patareisid päris enda rühmas. Vanast kingakarbist sai lastega valmistatud tüdruk, kes armastab süüa tühjaks saanud patareisid. Lõngast juuksed, ajalehest nina. Ainult nimi on veel puudu. Pead pandi tööle ja laste poolt sai tüdrukule ka nimi pandud- Patarei Pauliina. Kingakarbist tehtud Patarei Pauliina on ca kahe kuuga kogunud endale maiustamiseks juba 1,5 karbitäit ohtlikke patareisid ja seda vaid ühe rühma perede peale.

Eve Närep

Leave a Comment

6 + 6 =
Please leave these two fields as-is: