Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Eestimaa sünnipäev Sindi lasteaias

On neljapäeva 20.veebruari hommik, kell on 10.00 Vihmakraanid on kinni keeratud, päikegi kohale tellitud. Õue kogunevad Sindi Lasteaia aiarühmad:
„ Mesimummid”, „ Naerukillud”, „Sipsikud”, „Krõllid”, „Midrilinnud”, Päikesejänkud”, „Mürakarud”, „Nublud” ja „Puhhid” kõigil lastel käes Eesti Lipu Seltsi poolt lasteaia 120-ks juubeliks kingitud sini- must- valged lipud. Kohal oli ka politsei, Politsei ja Piirivalve Kolledži Paikuse õppeüksuse kadetid, Kaitseliidu Pärnumaa Maleva esindus, Sindi vabatahtlikud tuletõrjujad, Tori valla vallavanem Lauri Luur, hoolekogu esindus, eesotsas esimehe Mehis Metsaga.
Vallavanema tervitus kuulatud hakkas paraad liikuma. Kõige ees lapsi turvamas politseiauto, siis hoolekogu liikmed, kes kandsid Eesti Vabariigi -, Sindi Lasteaia-, Sindi linna-, ja Tori valla lippe. Järgnes lasteaia juhtkond, valla esindus ning lapsed koos õpetajate ja lapsevanematega. Lastega koos marssisid ka politseinikud, kaitsemalevlased, vabatahtlikud tuletõrjujad ja politseikadetid. Paraadirivi lõpetasid Sindi Tuletõrje Seltsi paakauto ja Kaitseliidu väike veoauto.
Uhke ringkäik läbi Sindi linna tehtud, jõuti tagasi lasteaia juurde, kus seda tervitasid lasteaia kõige väiksemad mudilased, kes lehvitasid oma lipukestega mööduvale paraadile.
Lõpuks koguneti lasteaia lipuväljakule pidulikuks aktuseks, kus sõna tervituseks said lasteaia direktor Kairi Rinaldo ja kõik kutsutud külalised.
Kuid mis sünnipäev see on, kus pole laulu ega tantsu. Muusikaõpetaja Ülle Otsa akordionimängu saatel laulsid lapsed laule kodule ja kodust, tantsisid „Kalamiest” ja „ Kaera- Jaani”. Piduliku aktuse lõpetas Sindi Lasteaia laul. Suud saadi magusaks direktori poolt jagatud kommidest.
Üritusest olid vaimustuses nii lapsed kui täiskasvanud.
Kõlama jäi mõte: „Järgmisel aastal uuesti!”
Pärast ürituse lõppu said lapsed uudistada kohal olnud autosid ja teha pisikese sõidu ka Kaitseliidu väikese veoauto kastis.

Sindi Lasteaia vanemõpetaja
Elve Peenoja

Leave a Comment

6 + 9 =
Please leave these two fields as-is: