Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Pere palub abi väikese Georgi operatsiooniks Helsingis

Südamerikkega sündinud pisikese Georgi elu päästaks operatsioon Helsingi lastehaiglas.
Pere palub abi,et tasuda transport reanimobiiliga Tartust Helsingisse ning majutuskulud.

Georg sündis südamerikkega – tema kopsuarter ja aort olid oma koha vahetanud. Lapse elu päästmiseks on vaja teha esimese elukuu jooksul operatsioon, mida Eestis täna veel ei tehta. Opereerimata sureb 90% lastest esimesel eluaastal. Pärast operatsiooni võib laps elada enamasti aga täisväärtuslikku elu. Operatsiooni eest tasub riik, kuid ravivisiidiga kaasnevad transpordi- ja majutuskulud tuleb perel endal kanda. Kahetsusväärselt tuleb ka kiirabitransport välisriiki täna peredel ise kinni maksta.

Eesti Haigekassa hinnakirjas on küll olemas patsiendi meditsiiniline transport, seda aga vaid juhul, kui sõit teise riigi haiglasse toimub helikopteri või lennukiga. Lennutranspordist märksa odavamat viisi ehk kiirabitransporti selles hinnakirjas ei ole ja nii tuleb teenus kinni maksta patsiendil või tema lähedastel.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuhi Siiri Ottender-Paasma sõnul on fond tekkinud kitsaskoha Eesti Haigekassa juhtkonnaga kohtudes tõstatanud: “Probleem peitub rahas ja tervishoiukorralduses – meditsiinilise lennutranspordi tellimist püüavad haiglad iga hinna eest vältida, sest see on kallis ja tuleb raviteenuse hinna arvelt. Kiirabi jälle tasuta sõite endale lubada ei saa ja nii esitataksegi elutähtsa sõidu eest arve patsiendi lähedastele. See on mõistagi kahetsusväärne ja paneb haige lapsega pered väga raskesse olukorda.”

Haigekassa on siiski lubanud probleemile tulevikus lahenduse leida:” Paraku aga kulub selliste muutuste jaoks rohkem aega, kui seda on pisikesel Georgil. Loodame väga, et meie head annetajad leiavad võimaluse pisipoissi aidata ka tänases eriolukorras,“ on Lastefondi strateegiajuht Siiri Ottender-Paasma lootusrikas.

Lisaks reanimobiiliteenuse eest maksmisele tuleb Georgi perel tasuda ka vanemate enda majutus-, transpordi- ning elamiskulud Soomes. Ema-isa kohalolek vastsündinu juures on aga möödapääsmatu ja vajalik, et hoolitseda pärast operatsiooni lapse eest ning õppida tema hooldamisega seotud eripäradega toime tulema.

Säästude ja perekonna abiga on Georgi vanemad osa vajaminevast rahast ise kokku saanud, Lastefondi heade annetajate abi vajatakse 2600 euro ulatuses.

Pisipoisi peret saab aidata, helistades Lastefondi heategevuslikele telefoninumbritele. Annetussumma listakse teie sama kuu telefoniarvele.

helistades 900 5025, annetad 5 eurot
helistades 900 5100, annetad 10 eurot
helistades 900 5500, annetad 50 eurot

Või tehes ülekande SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele märksõnaga “Georg”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Coop IBAN EE824204278603586607

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 19 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle kaheksa miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee

Leave a Comment

9 + 8 =
Please leave these two fields as-is: