Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Podcast: Kohtumine Ülo Vooglaiuga

16. juunil 2020.a. käisime Lasteaednike Liidu rahvaga  Ülo Vooglaiu kodus Loonel.

Vestlesime õppekavadest, lapse kasvukeskkonnast ja Ülo Vooglaiu elutööraamatust”Elanikust kodanikuks”.

Siin on podcast:

 

Ülo Vooglaid selgitab asju lihtsalt ja arusaadavalt: kuivõrd olulised on  lapse elus esimesed kolm eluaastat, iga arenguetapp eraldi ja üheskoos.

Ta on veendunud, et kasvatus  on kasvamise saatmine arenguks soodsa keskkonna loomise ja hoidmise kaudu.

Kasv ja kasvatus on kestab  kogu elu, väga tähtsaks  teguriks on eeskuju:

eeskuju anda saavad vanemad, õpetajad,  ka ettevõtte juht,  kangelased ajaloost või kirjandusest ning rohkem kui sõnad mõjub eeskuju.

Lapsed jälgivad teiste inimeste käitumist kodus, lasteaias, poes, tänaval -mis on mõistlik, mida normiks peetakse, mille eest laidetakse või kiidetakse. Oluline pole mitte see, mida lapsele räägitakse, vaid nähtu ja kogetu. Lapsed jälgivad meid väga tähelepanelikult, peavad kõike meeles ja matkivad meid, kujuneb arusaamine asjadest,  inimsuhetest, väärtustest.

Lasteaed on pere toetaja. Kuna laps veedab suure osa päevast lasteaias, on väga oluline luua lastele soodne  kasvukeskkond, mis kutsub avastama,uurima,õppima.

Õppekava  on siinjuures suure tähtsusega. Seda tuleb täiendada ja uuendada niivõrd, et õpetajal sellest kasu ja rõõmu oleks.

Oma elutööraamatus „Elanikust kodanikuks” juhib Ülo Vooglaid meie tähelepanu kõige olulisematele asjadele kodanikuks kasvamisel. Kes raamatu läbi loeb ja aru saab, seda ka teistele mõistetavalt selgitada oskab, ongi saanud kodanikuks.

Ootame innukalt Ülo Vooglaiu uut raamatut pesaharidusest(alates sünnist kuni 7.elaaastani)

 

Ülle Tõnumaa

Leave a Comment

2 + 5 =
Please leave these two fields as-is: