Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tallinna Lastehaigla sai annetajate toel laste käerobotid

Tallinna Lastehaiglas tutvustati täna innovaatilist seadet – Armeo Spring käerobotit, mida hakatakse ennekõike kasutama neuroloogiliste haigustega patsientide taastusravis. Käerobotid soetati haiglale Tallinna Lastehaigla Toetusfondi annetajate toel, käerobotite maksumus on 120 000 eurot.

„Üks väga suur eesmärk on jälle saavutatud – alustasime Toetusfondiga annetuste kogumist käeroboti soetamiseks 2018. aasta lõpus,” rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Toetusfond on läbi aastate aidanud haiglale osta mitmeid innovaatilisi ja väga vajalikke meditsiiniaparaate, mis muudavad väikeste patsientide diagnostika ja ravi kaasaegsemaks ja efektiivsemaks. Soovime südamest tänada kõiki häid toetajaid, kes ka seekord kallihinnalise seadme ostuks oma õla alla panid!”

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi toetavad tuhanded eraisikud ja sajad ettevõtted. Antud projektis olid fondi koostööpartnerid Selver koos oma partneritega – Kalev, Tartu Mill, Haage vesi ja Mayeri, kelle korraldatud iga-aastase heategevuskampaania „Koos on kergem” tulemusel kogunes käeroboti ostuks 56 000 eurot. McDonald’s, toetas projekti kampaania „McHappy Day” raames ning annetas 30 518 eurot. Olerex viis kahel aastal järjest läbi kampaania „Ulata abikäsi”, mille tulemusel kogunes käeroboti ostuks 15 000 eurot.

„Käerobot on näide sellest, kuidas tänapäeva meditsiinis aitab tehnoloogia saavutada paremaid ravitulemusi,” lausus Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts. „Meile teeb suurt rõõmu, et saame oma haigla patsientidele edaspidi sellist kaasaegset teraapiavõimalust pakkuda. Käelise tegevuse arendamine on laste puhul ülimalt oluline ning uus seade hakkab meie majas kindlasti rohket kasutust leidma. Üheksa aastat tagasi koostöös Toetusfondiga samuti annetajate toel soetatud kõnnirobot on meil siiamaani igapäevaselt pidevas kasutuses.”

Šveitsi ettevõttes Hocoma toodetud käeroboti tõi lastehaiglasse Fysioline Eesti. „Käerobotid „Armeo Spring on maailma mastaabis üsna levinud, seadmeid on erinevates riikides kasutusel ligikaudu 900. Eestis on käeroboti täiskasvanute mudel olemas kahes haiglas, kuid esimene laste versioon on nüüdsest Tallinna Lastehaiglas,” rääkis Fysioline Eesti võtmeklientide müügijuht Hannela Metsma. „Kõrgtehnoloogiliste taastusraviseadmete kasutamine näitab haigla innovaatilisust ning on kindlasti eeskujuks teistele Eesti haiglatele. Seadmeid on maailmas palju uuritud ning nendega teadustöid tehtud. Armeo Spring seadmed täiustavad juba haiglas olemasolevat tehnoloogiat nagu Lokomat kõnnirobot.”

ArmeoSpring käerobot on kaasaegne aparaat, mis on mõeldud patsientidele, kellel esinevad peamiselt neuroloogilistest haigustest põhjustatud ülajäsemete vaevused ning ka erinevate traumade tõttu teraapiat vajavatele patsientidele. Kaht erinevas suuruses käerobotit on võimalik seadistada vastavalt patsiendi käe suurusele, funktsioonile ja võimekusele ning need sobivad kasutamiseks lastele vanuses 5-18 aastat.

Käerobot on spetsiaalselt loodud ja kohandatud vastavalt lapse ja terapeudi vajadustele, et ülajäsemete taastusravi oleks tõhus, kuid samas lapse jaoks põnev. Interaktiivsed mängud ning igapäevaste tegevuste simulatsioonid motiveerivad patsiente aktiivselt teraapias kaasa lööma ning toetavad intensiivset ja funktsionaalset käte treenimist. Seade vähendab patsiendi käeraskust ja toetab seda ergonoomiliselt. Käerobotit on võimalik seadistada vastavalt lapse käe suurusele, funktsioonile ja võimekusele. Käerobot annab võimaluse teha vajalikke liigutuste kordusi suures mahus, et saavutada püsivaid muutusi käe liikumises.

Üks teraapiaseanss kestab olenevalt lapsest umbes 30-45 minutit. Neuroloogilise kahjustusega patsiendid võivad teraapiat vajada aastaid, et taastada ja säilitada käe funktsiooni. Traumajärgsete ja kergema funktsioonilangusega patsientide teraapia kestab mõnest nädalast paari kuuni.

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond (www.toetusfond.ee) asutati 1993. a. jaanuaris. Fond on 27 aastat tegutsenud selle nimel, et aidata kaasa lapsesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse. Toetusfond soovib oma tegevusega muuta positiivsemaks ühiskonna suhtumist lastesse ning eriti haigete laste probleemidesse.

Lisainformatsioon:

Inna Kramer, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja
Tel: +372 6 977 131, e-post: inna.kramer@lastehaigla.ee

Katrin Vende

Projektijuht

Tallinna Lastehaigla Toetusfond

katrin@toetusfond.ee

Tel: 52 500 89

Leave a Comment

5 + 12 =
Please leave these two fields as-is: