Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Põlva Lasteaed Lepatriinu spordinädal

„Õuelust annab reipust ja rõõmu“

„Õuelust annab reipust ja rõõmu“
Kui ma liigun õues, siis mul tervis püsib põues.
Jooksen, hüppan, mängin palli – see on minu tervisele kalli.
Matkan, ujun, teen rattasõitu, miski pole igavavõitu.

Käesoleva õppeaasta üks eesmärkidest on võimaldada lastele tegus ja aktiivne liikumispõnevus lasteaia õuealal. Meie tervisedenduse aasta teema „Hoovilust annab reipust ja rõõmu”innustab nautima igat hetke värskes õhus. Luuleridadega võib iseloomustada Põlva Lasteaed Lepatriinu mitmekülgset ja tegusat vabariiklikku spordinädalat, mis kestis 23. – 30.septembrini. Suurte ja väikeste Lepatriinukate häälestamiseks ja eelsoojenduseks tegime üheskoos esimese väljasõidu juba 18.septembril Taevaskoja matkaradadele. Lasteaeda jäid ainult väikesed sõimerühmade lapsed ja nemadki otsustasid, et jalutuskäik Intsikurmu on hea ja jõukohane algus.
Spordinädalaks planeerisime mitmeid erinevaid lustlikke tegevusi igale nädalapäevale. Meie suur õnn on omada häid koostööpartnereid ja sõpru, kes pakkusid omalt poolt põnevaid tegutsemisvõimalusi. Meie reibas nädal algas Põlva Spordikooli eestvedamisel toimunud Põlva lasteaedade laste jooksuvõistlusega 22.septembril, linnastaadionil. Tragid spordipoisid tõid sealt kaasa Lepatriinu lasteaeda ka mitu võidumedalit.
Rattapäeval 23.septembril, tuletasime koos liikumisõpetajaga meelde rattasõiduks vajalikud tarkused. Kiivri õige kasutamise oskus ja kontroll pidurisüsteemile andis rohelise tule ohutuks rattasõiduks „Vigurvända rajale“, mis oli üles seatud suurele parklaalale. Lapsed olid väga tragid näitama enda teadmisi ja oskusi.
JK Lootose treenerid Indrek, Avo, Kaido ja Riina tervitasid 24.septembri pärastlõunal aiarühmade lapsi ja täiskasvanuid Lootose jalgpalliplatsil. Meid ootasid ees vahvad pallimängu ülesanded neljas erinevas tegevuspunktis. Tund aega „trenni“ läks justkui lennulinnul ja mitmedki põnnid jagasid positiivseid trennimuljeid veel järgmiselgi päeval.
Pallipäev 25.septembril ja hüppepäev 28.septembril toimusid taaskord liikumisõpetaja Silvi juhendamisel ja rühmaõpetajate eeskujul, lasteaia õuealal. Lusti ja rõõmu jagus seitsmes mängupunktis. Melu ja elevust tekitas lastele enda rühma tegevuspunkti leidmine. Kui asukoht leitud, asuti kribinal-krabinal ülesandeid täitma, et ikka kõik punktid saaks läbitud. Sel päeval olid usinalt ringi sibamas ja mängudest osa võtmas ka meie kõige pisemad lapsed. Hüppepall sai sõimekate jaoks väga populaarseks ja õhtupoolikul enda õueplatsil mängides sai õpetaja lastelt korralduse otsida välja kõik pallivarud.
Spordinädala lõpetasime 30.septembril muusika saatel võimlemise ja tänamistseremooniaga saalis. Eesti Olümpiakomitee (EOK) poolt kujundatud tänukiri on uhkelt iga rühma seinal. Meenutamaks vahvat ja tempokat spordinädalat, on igal lapsel EOK poolt kingutuseks logoga punane seljakott.

Tervisemeeskonna nimel
Silvi Kurg
Põlva Lasteaed Lepatriinu liikumisõpetaja

Leave a Comment

7 + 5 =
Please leave these two fields as-is: