Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Uue aasta tegemised Põlva Lepatriinu lasteaias

Uue aasta neljandal kuupäeval kogunesid kõik lepatriinukad õue, et soovida üksteisele õnnelikku uut aastat. Direktor soovis headust, armastust tervist, õnne, hingerahu, edu ja kauneid hetki.

6.jaanuaril ehk jõuluaja viimasel päeval kutsusid kolmeaastased roosa triinudkõik suured ja väikesed saali, et jätta hüvasti kuusepuuga. Suureks üllatuseks leidsid lapsed kuuse alla tukkuma jäänud päkapiku. Koos veidi unise päkapikuga laulsime viimast korda jõululaule ja mängisime ringmänge. Päkapikk jagas kõikidele veel komme ja läinud ta selleks korraks oligi. Edasi läksime õue, põletasime pidulikult kuuse ja lustisime õues.

Hei, saanisõidule

Kõikvõimsa sotsiaalmeedia vahendusel avastasime, et Põlvamaal asub üks tore talu, kus kasvatatakse loomi ja tehakse hobusega saanisõitu. Tänu õppealajuhataja Veera kiirele reageerimisele ja tegutsemisele sai külaskäik tallu õige pea teoks. 12. jaanuar olituisune talvepäev, mil buss pea kogu lasteaia Hõbemäe loomade tallu,

Hobusele pai

Soodomaale sõidutas, Laste emotsioonid loomi nähes olid laes. Me saime hobuseid sööta ja patsutada, uudistada veiseid ja lugematul hulgal kanu.

Loomi tutvustas meile peremees Lauri ja hobusega saanisõitu tegi perenaine Sigrid.

Tuisuselt talvine ilm ja saanisõit,mida sa veel oskad tahta. Paljud lapsed kohtusid selliste loomadega esmakordselt ja tagasisõidul oli millest rääkida.

Jaanuarikuu toimetusi jagus ka tuppa. Meie hea tervishoiutöötaja Keili käis rühmast rühma ja õpetas lapsi prügi sorteerima, Keili põhjalik ettevalmistus ja lapselikult mänguline lähenemine tagas lastele teadmisi prügi sorteerimise tähtsusest.

Ja hakkabki jaanuar Lepatriinus otsi kokku tõmbama. Jääme veel ootama Tõnisepäeva hoovilusti, sest pool talvest on veel alles. Vanarahvas on öelnud: kui Tõnisepäeval (17.01.) nii paljugi päikest paistab, et mees näeb hobuse selga hüpata, siis tuleb kena aeg. Loodame ja soovime, et nii tulebki.

Ja fotod nagu ikka meie kodukal: http://www.lepatriinu.ee/

 

Roosatriinude rühma õpetajad Mare Värton ja Ave Mattus

 

 

 

 

 

Leave a Comment

2 + 6 =
Please leave these two fields as-is: