Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Sügava puudega Veronika vajab abi elutähtsa aparaadi saamiseks!

Palun aidake meil aidata! Sügava puudega Veronika vajab lämbumisohu ära hoidmiseks aspiraatorit!

Veronika on sügava puudega 15-aastane tüdruk, kes põeb geneetilist närvisüsteemi degeneratiivhaigust. Sellega kaasneb raske epilepsia, spontaansed luumurrud ja liikumisvõimetus. Tüdruk vajab ööpäevaringset hooldust, ta ei hoia keha ega söö iseseisvalt. Lapsel on neelamisraskused ning ta on seetõttu ohustatud aspiratsioonist ehk sellest, et ta kogemata midagi hingamisteedesse või kopsu tõmbaks. Selle riski maandamiseks ja turvalisuse tagamiseks on koduseks hoolduseks tarvis korralikku aspiraatorit.

Alates 2017. aastast on Lastefond heade annetajate toel toetanud Veronikale ravitoidusegu soetamist, nüüd palub pere abi hädavajaliku aspiraatori muretsemisel. Praegu pere kasutuses olev vana mehhaaniline aparaat ei puhasta lapse hingamisteid piisavalt ning töötab vaid vooluvõrgust – tüdruk vajab aga kaasaegset, aku peal töötavat seadet.

Veronika pere toimetulek on haavatav, riigipoolse toega tüdruk aga aparaati paraku ei saa. Miks? Sest tema diagnoos ei ole “õige”. Haigekassa toetab kroonilist kopsuhaiget ja koduse hapnikravi vajadusega inimest, Veronika probleem on aga neelamistakistuses ja sagedases sekreedi sissetõmbamises hingamisteedesse.

Lastefondi toetusjuhi Eveli Ilvese sõnul ei ole olukord, kus sügava puudega laps jääb hädavajalikust aparaadist ilma, sest tema diagnoos ei vasta kirja pandud kriteeriumitele, kuidagi õiglane: “Kui raviarst on kinnitanud, et lapsele on seade eluliselt vajalik, siis peaks see olema ka kättesaadav. Paraku jõuab Lastefondini juhtumeid, kus lapse diagnoos pole sobiv vajaliku ravimi, seadme või abivahendi saamiseks, liigagi tihti. Palume taaskord heade annetajate abi ning loodame, et selliseid “auke” süsteemis jääb tulevikus järjest vähemaks.”

Veronikale vajalik aparaat maksab koos tarvikutega 682,80 eurot. Sellest 100 eurot katab kohalik omavalitsus ning ülejäänud 582,80 eurot jääks pere kanda. Perel on aga lapse haigusest tingituna veel mitmeid väljaminekuid ning selline summa käib neile üle jõu.

Armsad annetajad, palun tuleme appi ja aitame Veronikale soetada uue aspiraatori!

Veronika peret saab aidata, tehes annetuse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, märkides selgitusse: “Veronika”

Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Luminor IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813
Coop IBAN EE824204278603586607

AITÄH, ET AITATE MEIL AIDATA!

Foto: Veronika (erakogu)

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 20 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle kümne miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/.

Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Leave a Comment

6 + 4 =
Please leave these two fields as-is: