Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Pargipidu “Pruuniks 2.juuniks”

2. juunil algusega kell 12.00 toimub Laulupeomuuseumi avaras pargis järjekordne rahvapidu. Traditsioon, mis sai alguse 1883. aastal, kannab sel suvel pealkirja „Pruuniks 2. juuniks!” Lavale astuvad Eeva ja Villu Talsi, mitmed sega- ja lastekoorid, rahvatantsijad ja rahvamuusikud.
Juba 15 aastat Laulupeomuuseumis korraldatud pargipeod on jätk enam kui 140 aastat tagasi alguse saanud Vanemuise seltsi suvepidudele. Laulupeomuuseumi soov on Tartu ja kogu Eesti rahvale pakkuda erinevate solistide, koorilaulu ja rahvatantsuga lõbusat pidu.
Lisaks peaesinejale, Talside duole, astuvad pühapäeval piduliste ette muusikat armastavatest lastest ja noortest koosnev Laulupesa, peamiselt Lõuna-Eesti piirkonna pärimuslike lugude uurimisele ja vahendamisele pühendunud Tartu Folklooriklubi Maatasa, koorilaulu armastusest kokku tulnud Laulupeomuuseumi segakoor ja mitme vanuserühma rahvatantsijad Raatuse koolist.
Pidu on kontsert-pidu-piknik vormis tore koosviibimine igas vanuses kuulajatele. Avatud on puhvet ja esitamisele tuleb ka ühislaul. Peol kehtib pilet hinnaga 12 ja 8 €, mida saab soetada Piletimaailmast või kohapealt.
Peo eel, kell 11 ootab muuseum huvilisi vastavatud näituse “Lapseks olemise kunst” kuraatorituurile, mida viib läbi Kristiina Tael-Annuk.
Lisainfo: Katrin Välja, +372 746 1021, katrin.valja@muuseum.tartu.ee
Teate edastas: Helen Puistaja, helen.puistaja@muuseum.tartu.ee

Leave a Comment

13 + 13 =
Please leave these two fields as-is: