Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastevanematele

Kallis lapsevanem…

Minult küsiti kuu alguses: “Kas MUSTA REEDE puhul kursusele soodustus ka tuleb?”
Ausalt öeldes ei olnud see mul plaanis, kuna november on alati meeletult kiire.
Aga siis ma sain järgmise kirja… ja ühe veel…. ja siis VEEL ühe…

Seega otsustasin ennast kokku võtta ja asja ära teha! – Musta Reede soodusmüük on ametlikult alanud!
Nii… Oleme ausad, Sa vaatasid minu presentatsiooni, mis tähendab, et sul on mure lapse käitumisega…
Ja usu mind, nüüd on parim aeg sellega tegelema hakata!

Read more

Kuidas harjutada lapsevanemat lasteaiaga?

Olen  töötanud  27 aastat eesti erinevates lasteaedades. Nende aastate jooksul olen näinud palju laste harjutamisi kollektiiviga. Ajastu võrdlusmomente on tekkinud üksjagu. Mulle tundub, et laste kohanemine lasteaiaga on oluliselt lihtsam, kui nende vanemate adapteerumine sinna. Laps tunneb ennast teisel harjutamise nädalal üsna koduselt ja rõõmsalt, aga tema vanema näol näen endiselt umbusku, kahtlusi, ettevaatlikkust… Miks see küll on nii?

Read more

Minu kõne Toompeal 15.06.2015.a.

Armas rahvas, me oleme täna siin,et teada anda: paljud lasteaiaõpetajad, kes kasvatavad ja õpetavad teie lapsi, saavad armetult väikest palka.

Küllap te teate isegi, et maailmas ei ole ühtegi raskemat tööd, kui väikese inimese õpetamine ja kasvatamine, sest sellest sõltub väga palju, millised õpetajad, ehitajad, arstid, autojuhid, teenindajad, politseinikud neist kasvavad.

Read more

Millest räägib lapse nutt?

Nuttev beebi võib olla paljudele lapsevanematele suurem väljakutse, kui nad seda enna lapse sündi üldse ette oskaksid kujutada. Mõnigi vanem muutub nutu peale ärevaks ja soovib seda kohe lõpetada mis iganes võttega. On tavaline seegi, et mida pikem ja sagedasem on nutt, seda enam vanemad väsivad ja ühel hetkel võib hoolimise ja mure asemele tulla viha. Miks ta nutab? Jäägu ometi vait! Ma olen ju kõike teinud, mida ta ikka veel karjub?

Read more

Tubli laps ja psühhosomaatilised häired

Miks ütleme sageli oma lastele, et nad oleksid tublid?

Kas nad siis juba ei ole piisavalt? Lapsele seda öeldes eeldame, et praegu ei ole ta tubli. Kui asjad ei lähe hästi, lisavad vanemad: “Ma tean, et sa oled veel rohkemaks võimeline.”

Tubli laps saab head tähelepanu ja nii on hea olla. See on parim, mida enamus meist kogenud on. Lapsed tahavad ikka veel ja veel tublimad olla, veel rohkem saada seda kiitvat tagasisidet. Ma tahan saada parimaks!

Read more

Kuidas laps lasteaias õpib?

Teemaõhtu lastevanematele”Kuidas laps lasteaias õpib?”
Siret Vaarpu, Tallinna Rännaku Lasteaia õpetaja
Maili Tilk, Tallinna Kadaka Lasteaia õppealajuhataja

Lasteaed pakub alusharidust läbi mänguliste õppetegevuste ja lõimitud teemavaldkondade.
Lihtne ja arusaadav lause. Meile, lasteaednikele. Lasteaiaga on aga seotud tohutu hulk inimesi, kellele haridusteemad ja –terminid ning nende sisu ei ole igapäevased. Inimesed, kelle lapsed käivad lasteaias.

Read more

Südamelt ära

Me elame ajas, mil kõik ümberringi muutub. Vahel see rõõmustab, vahel ka ärritab.Ometi vajab laps hoolimata ühiskonna muudatustest alustalasid, vundamenti, milleletugineda- perekonda, kindlaid reegleid, mis aitavad maailma turvaliselt avastada,inimesi, kes hoolivad ja vajadusel aitavad. Aitavad mõista ja valikuid teha,arutlevad ja on abiks hakkama saamisel. Mis koht on siin lasteaial? Kas lasteaiastöötavatel inimestel on võimalus või kohustus seda vundamenti rajada?

Read more