Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Ave Nõmme õppematerjal”Lille ilu ja vägi”

 

Metoodiline õppematerjal tutvustab meid Eestis kasvavate kõige tuntumate õitsvate taimedega. Materjalis kirjeldatud lilled on õpetajatele ja lastele tuttavad, sest autor räägib just nendest taimedest, mida me õpime lasteaias.

Nimetatud õppematerjalist leiab õpetaja vastuse, kus lill kasvab: põllul, aias, heinamaal, pargis, metsas.

Mulle, kogemustega õpetajale,  väga meeldib, et autor on välja toonud lillede nimetused ja kohanimetused  värviliste taustapiltidena. Õpetajana saan edasi arendada oma meetodeid õpetamisel.

Read more

Pelguranna lasteaias toimus keskkonnahariduslik konverents NÄEN LOODUSEST LIITLAST

 

Kolmapäeval, 3. mail toimus Pelguranna lasteaias esmakordselt keskkonnahariduslik konverents Tallinna ja Harjumaa lasteaiaõpetajatele teemal „Näen looduses liitlast”, kus ettekanded tutvustasid keskkonnahoidlikku mõtteviisi lasteaia tegemistes, andsid ülevaate õuesõppe võimalustest, õppeaia väärtusest, looduse säästmisest ja loodushoiust.

Konverentsi avasid tervitussõnadega Tartu loodusmaja koolitusjuht Maris Mägi ning Pelguranna lasteaia direktor Reelika Täht.

Read more

Ma mõõdan, sa mõõdad, me mõõdame!

„Avastaja Põrnikas, millal sa jälle meie rühma tuled?“ kostus Pärnu Mai Lasteaia Tuuleiili koolieelikute rühma laste küsimus teema „Avasta ilm“ lõpetamisel detsembris. Nii nagu kokkulepe sai sõlmitud- uue uurimusliku teema „Avasta mõõdud“ tõi Avastaja Põrnikas Tuuleiili rühma juba jaanuaris.

Read more

Vitamiinid viisakale lapsele

Mängu eesmärk:
– laps omandab mängus üldmõisted „aedvili“ ja „puuvili“, üksiknimed „kurk“,“ploom“, “kapsas“, „õun“, „ploom“ jt
– laps oskab nimetada vajaliku vilja kasvukoha.
Osalejate vanus alates 3.eluaasta
Osalejate arv 12-20 last. Rollid- lapselaps, päike
Mänguga kujundatavad oskused: tähelepanu, loogiline mõtlemine, teadmine millal võib süüa aias kasvavaid vilju.

Read more

Joon on joonistamise algus

Joon on tuleminejoon on mineminejoon on määratleminejoon on üle- ja ümbertegeminejoon on joonistamise algus. Mõiste Joonistamine on jälje jätmine pinnale Joonistada saab mitut moodi: sõrmega võib joonistada määrdunud autole, pulgaga liivale jalumele, pliiatsiga paberile. Mil iganes on paber ja pliiats saadaval, hakkavad lapsedjoonistama. Joonistamist saab kasutada erinevatel eesmärkidel. Üheks võimaluseks on luua lõplikviimistletud joonistus. Teiseks … Read more

Õppemäng: „Mina ja minu sünnipäev“

Tegevust sobib läbi viia, muukeelse lapsega ja tema sünnipäeval. Eesmärk: Laps oskab eesti keeles nimetada oma kehaosi Teab oma sünnipäeva. Laps häälib sõnu (esialgu tema emakeeles-siis eesti keeles) Vahendid: Suur pilt seina peal inimesest, kus on eraldi ära näidatud kehaosad. Eelnevalt on vaadatud erinevaid kehaosi. Tegevuse käik: 1. Lapsed  istuvad ringis vaiba peal. Õpetaja räägib kõige … Read more

Liikumise olulisusest lapseeas

SISSEJUHATUS Lapsepõlves luuakse inimese elukaare alusmüür. R. Steineri arvates saavutavad inimese füüsilise keha organid oma kuju enne seitsmendat eluaastat, hiljem need ainult kasvavad nende vormide põhjal, mis selleks ajaks on välja kujunenud. Sellest saame järeldada, et eelkooliealise lapse tervist kaitsta ja hoida on täiskasvanute ülesanne. Lähtudes R.Wileniusest peetakse kuni seitsmenda eluaastani kasvatuses olulisemaks lapse kehalise … Read more