Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastekirjanik Tiina Kilkson

Lastekirjanik Tiina Kilkson on 15 lasteraamatu autor, kus kõik sõnad on ühe kindla algustähega ja osadel  raamatutel on logopeedi kirjutatud harjutused ja metoodika. Kõige uuem raamat on “Rästikud rändavad Rooma”, kus kõik sõnad algavad R häälikuga ja logopeed Helen Kaufmann kirjutas raamatule R hääliku harjutused ja metoodika.

Read more

Tervisemaraton Mäetaguse lasteaias

DSC00269 (Medium)Spordinädala raames toimus Ida-Virumaal Tervisemaraton, milles said osaleda kõik maakonna koolid ja lasteaiad, kel soovi ja tahtmist. Tervisemaratoni eesmärgiks oli liikuda rohkem kui tavaliselt.

Mäetaguse Lasteaed Tõruke võttis samuti sellest toredast ettevõtmisest osa. Kirja said pandud isegi sõimerühma lapsed, kelle liikumine vastas maratoni tingimustele.

Read more

Lõbusat vahelugemist naljakuuks

5-aastane Karl keerleb õpetaja ümber, lõpuks teatab tähtsalt: „ Õpetaja, ma tean ühte väga rumalat sõna!“ Õpetaja küsib: „Mis sõna see siis on?“ Poiss vastab sosinal: „Privaatsus.”

 

Vestlus käib Elistvere loomapargis juhtunust, kus äsja oli surnud üks sealsetest põtradest. Keset arutelu selle põhjustest teatab 4 aastane Katre südantlõhestava häälega: „Titanic läks põhja!“

Read more

Head lastekirjanduse päeva!

12_SAM_0391-250x187 (Medium)Täna, 2.aprillil, Hans Christian Anderseni sünniaastapäeval, peetakse kogu maailmas rahvusvahelist lastekirjanduse päeva.

Kogu maailma lapsed on üles kasvanud H.C.aAnderseni imelisi muinasjutte lugedes.
Nii ka mina. Isegi viiendas klassis tegin koolitööd nii,et muinasjuturaamat oli laual õpiku all.Kuidagi said ka koolitükid õpitud. Muinasjutt oli toetajaks ja lohutajaks,kui tusatuju maadligi surus.

Read more

Mitte lapsekeskne, vaid pearahapõhine kasvatus

Jarmo Kinos ja Maarika Pukk on kirjutanud huvitava raamatu „Lapsest lähtuv kasvatus”. See väärtustab lapsepõlve, räägib põhiväärtustest, iga lapse ainukordsusest, toonitab, et lasteaias on kõige tähtsam laps ning me peame seadma oma töö ja eesmärgid lapsest lähtuvalt.
Tundub siiski, et Eestis liigutakse vastupidises suunas.

Read more