Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tervisemaraton Mäetaguse lasteaias

DSC00269 (Medium)Spordinädala raames toimus Ida-Virumaal Tervisemaraton, milles said osaleda kõik maakonna koolid ja lasteaiad, kel soovi ja tahtmist. Tervisemaratoni eesmärgiks oli liikuda rohkem kui tavaliselt.

Mäetaguse Lasteaed Tõruke võttis samuti sellest toredast ettevõtmisest osa. Kirja said pandud isegi sõimerühma lapsed, kelle liikumine vastas maratoni tingimustele.

Read more

Lõbusat vahelugemist naljakuuks

5-aastane Karl keerleb õpetaja ümber, lõpuks teatab tähtsalt: „ Õpetaja, ma tean ühte väga rumalat sõna!“ Õpetaja küsib: „Mis sõna see siis on?“ Poiss vastab sosinal: „Privaatsus.”

 

Vestlus käib Elistvere loomapargis juhtunust, kus äsja oli surnud üks sealsetest põtradest. Keset arutelu selle põhjustest teatab 4 aastane Katre südantlõhestava häälega: „Titanic läks põhja!“

Read more

Head lastekirjanduse päeva!

12_SAM_0391-250x187 (Medium)Täna, 2.aprillil, Hans Christian Anderseni sünniaastapäeval, peetakse kogu maailmas rahvusvahelist lastekirjanduse päeva.

Kogu maailma lapsed on üles kasvanud H.C.aAnderseni imelisi muinasjutte lugedes.
Nii ka mina. Isegi viiendas klassis tegin koolitööd nii,et muinasjuturaamat oli laual õpiku all.Kuidagi said ka koolitükid õpitud. Muinasjutt oli toetajaks ja lohutajaks,kui tusatuju maadligi surus.

Read more

Mitte lapsekeskne, vaid pearahapõhine kasvatus

Jarmo Kinos ja Maarika Pukk on kirjutanud huvitava raamatu „Lapsest lähtuv kasvatus”. See väärtustab lapsepõlve, räägib põhiväärtustest, iga lapse ainukordsusest, toonitab, et lasteaias on kõige tähtsam laps ning me peame seadma oma töö ja eesmärgid lapsest lähtuvalt.
Tundub siiski, et Eestis liigutakse vastupidises suunas.

Read more

Juku naljad. Väike huumorikava lasteaia lõpupeoks

Huumor meeldib lastele. Kui nendega tekst läbi arutada ja selgitada neid nalju, millest võib-olla kohe aru ei saada (nt. keemia tunni nali), muutub huumor  vägagi nauditavaks. Kui veel harjutada lisaks ilmekust ja tabavat teksti edasi andmist, siis jätkub lusti lastele endile ja ka peo külalistele. Lapsed peavad kindlasti teadma, et ise nalja tehes võib lustaka näo ette manada, kuid sellele vaatamata tõsiseks jääma.
Huumorikava koostamisel kasutasin L. Raudsiku  raamatut “Kui ma väike olin”.

Read more

Lihavõttepüha tähistamine

Vahendid : Jäneste kostüümid, plastikmunad, suured lusikad, suled, pabermunad, üllatus, cd plaat (Margarita tähtpäevade plaat: „Kus on minu kallid tibud? “, „Tibutants“)

Lapsed istuvad mattidel rühmade kaupa (pesad) Tulevad jänesed Juta ja Juki.
Mänguvahendid on korviga kaasas.
Juta: „Kuule,  Juki, kuhu me nüüd sattusime?
Juki:“Ei tea,Juta. Aga ma arvan,et see on lasteaed,lapsed on nii pisikesed.
Kas mul on õigus?“

Read more