Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kunstnik Meru katab oma isikunäituse müügitulust 1210 euroga hipoteraapiat vajava raskelt haige lapse kulud

Kunstnik Meriliis Rinne (Meru) suunas oma Haus Galerii isiknäituse müügitulust 1210 eurot SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kaudu Downi sündroomiga tüdruku ratsutamisteraapia kulude katteks.

12-aastane Keira on Downi sündroomiga tüdruk, kellel on kaasasündinud südamerike vasaku vatsakese puudulikkusega. Südamerikke tõttu esineb tüdrukul erinevate funktsioonide häireid, mistõttu on lapsel suurem vajadus igapäevaseks kõrvalabiks ja juhendamiseks.

Raviarstide hinnangul on tüdrukule näidustatud ratsutamisteraapia, mis aitab parandada üldist füüsilist võimekust, koordinatsiooni, tasakaalu, rühti, peenmotoorikat ja tunnetust ning lisaks ka lõõgastab ja lõdvestab. Ratsutamisteraapia puhul on tegemist alternatiivse teraapiavormiga füsio-, tegevus-, kõne- ja psühhoteraapiale ning on Keirale väga hästi mõjunud.

Meru näitus „Kui ma esimest korda roosat värvi nägin, tahtsin ma karjuda“ oli Haus Galeriis avatud möödunud nädala lõpuni ning kunstnik suunas selle müügitulust 20% ehk 1210 eurot Keira ratsutamisteraapia toetuseks, mille katab Lastefond iga kuu 90 euro ulatuses.

Kunstnik Meru rääkis, et me ei saa valida, kas ja kuidas siia ellu sünnime ning milline on meie perekond ja tervis. “Minu annetusakt on pigem isiklik tänu elu ees,” nentis Meru ning selgitas, et see on usk sellesse, et meist eksisteerib midagi võimsamat. “Ilmselt kinnitab see ka seda, et kunstil on kõrgem väärtus kui lihtne materiaalsus ning see annab mulle sügavama põhjuse edasi maalimiseks.”

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar ütles, et Meru on olnud juba palju aastaid Lastefondi toetaja ning korraldanud erinevaid ettevõtmisi haigete laste toetuseks. “Käesoleval korral kogunes annetuseks 1210 eurot, mis on väga märkimisväärne summa ning katab enam kui aasta pikkuse perioodi kulutused Keira hipoteraapiale,” nentis Saar ja tänas südamest Merut ja Haus Galeriid.

Meriliis Rinne on Londonis elav ja töötav eesti kunstnik, kelle töid on esitletud nii Tallinnas ja Londonis kui ka Tokyos, Kopenhaagenis, Oslos ja Berliinis. Meriliis õppis esmalt Tartu Ülikoolis õigusteadust, mis süvendas tema huvi paradokside ja sotsiaalse surve ehk teemade vastu, mida ta nüüd iseõppinud maalikunstnikuna lahendab.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle kolme ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Leave a Comment

5 + 11 =
Please leave these two fields as-is: