Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Uka-uka, mina prii!

Ühe õpetaja tööviisi tutvustamine üle Eesti on täies hoos.
Sellega loodetakse lahendada mitmeid probleeme. Need, kes soovivad raha kokku hoida, leiavad võimaluse mingikski palgatõusuks.
Need, kes soovivad lahendada üha kasvavat õpetajate ja ka õpetaja-abide põuda, loodavad leida mingiks ajaks lahenduse.
Kui selline ühe õpetaja tööviis seadusena või määrusena vormistatakse ja see uus juba sündides saab olema selline, kust igaüks loeb välja selle, mis talle enam sobib või kasulikuks osutub, pole ametnikel ja seaduseandjatel muud teha, kui käsi laiutada – soovisime parimat, aga näe, mis välja tuli.

Read more

Õpetaja väärtustamisest

Mind ajendas seda lugu kirjutama juhtum lasteias. Üks tuttav lasteaiaõpetaja helistas ja nuttis, kuna sai oma sünnipäeval korralikult lapsevanema poolt läbi sõimatud.
Põhjus oli selles, et üks laps oli just võtnud kingad jalast ära ja oli sokkides liivakastis. Õpetaja oli küll sealsamas, kuid hetkel rääkis ühe teise lapsega, kui saabus lapsevanem, kes oma viha õpetaja peale välja elama asus. Õpetaja katsus mainida, et ehk saaks rahulikumalt, kuna tal on täna sünnipäev. Selle peale läks lapsevanem veel enam põlema ja andis mõista, et õpetaja peab nägema, õpetaja peab märkama.

Read more

Toimetaja veerg

November – lumi tuli! Ehkki teed on märjad ja lumelörtsised, on ometi suur hulk ilmakodanikke, kes lume üle õnnelikud on. Lapsed muidugi! Lasteaias õuesoleku ajal rassivad kõik  lumekindlust tehes, palle veeretades ja kokku mätsides. Valmis lumepallid pannakse kelgule või käru peale ja veetakse lumelossi juurde.

Read more

Toimetaja veerg

Maikuu. Sirelid ja kastanid õitsevad. Ilm on lausa suviselt soe.

Lasteaias on tulemas  lõpupeod. Pääsupojad lähevad pesast teele, et oma tiibade tugevust proovida.

Ega see kooliminek nii lihtne olegi.  Vahest isegi murettekitav. Nüüd peab laps ise hakkama saama, ise ennast võõraste laste seas kehtestama, leidma sõpru, julgema õpetajalt abi paluda, kui ülesandest päris täpselt aru ei saanud. Õpetaja on aga väikese koolilapse suur sõber, et aidata ja toetada.

Lasteaias õpitakse lõpunäidendit, laule, tantse, luuletusi. Ja õpetaja läheb järjest murelikumaks. Kohe ongi lõpupidu ja siis nad lähevad. Neli aastat on üheskoos mängitud ja õpitud, koos naerdud ja vahel ka nutetud, üksteist lohutatud. Ja õnnelikud oldud, et rühmas on nii toredad ühtehoidvad lapsed.

Read more

Toimetaja veerg

Veebruar, ilma lumeta talvekuu. Päev on pikem ja valgem, päikesepaiste toob naeratuse näole. Linnud vidistavad, nagu oleks aimata kevadet.

Lapsed ootavad lund, paljud täiskasvanud ka. Mõnel pool saab lausa suusatada, pealinnas mitte.

Küll tahaks suusarajale minna! Suusad sügelevad esikus, seda on lausa tunda.

loe edasi…

Read more

Detsembrikuu toimetaja veerg

 

Lasteaias kõlavad jõululaulud, laternate valgel tullakse ja minnakse, on imeline aeg. Lapsevanemate tõtlikud sammud muutuvad rahulikuks, aeg võetakse maha, kui hubasesse ruumi jõutakse ja mõnedki avaldavad arvamust: “Ei tahagi tööle minna.Lastel on hoopis mõnusam elu.“

Ja ongi. Tehakse jõulukaunistusi, sealhulgas paberist kuusekorvikesi, mitmevärvilisi kette, mõõdetakse, kelle oma pikem on, küpsetatakse piparkooke, tehakse jõulukaarte. Pidu on ju juba mõne päeva pärast – aasta kõige oodatum aeg.

loe edasi…

Read more

Toimetaja veerg

Novembrikuu toob kaasa mõtlikkuse ja iseendasse süüvimise.

Mõtleme sõpradele, kes on meie ellu valgust ja rõõmu toonud,

kuivõrd meie oleme suutnud ja tahtnud endast anda, et päev muutuks kaunimaks. Alati on keegi, kes vajab meie toetavat sõna, meie sõbralikku pilku ja kui tihti me ei märka seda. Liiga palju tundub isendal probleeme olevat. Tegelikult on meie põhimure laste, pere ja tööga seonduv, seega igapäevamured. Vajame igapäevatarkust, et meie rõõm ei kaoks. Vajame loovust, et iseend leida, et iseendaks jääda. Kui miski tundub meie elust puudu olevat, peaksime rohkem vaatama iseendasse, sest õigeid vastuseid leiame just iseenda seest.

Loe edasi…

Read more

Septembrikuu toimetaja veerg

Laps mängimasKäes on kooliaeg ja klassid täis õpihimulisi lapsi. Õpetajale on see väljakutse – hoida õpihuvi ja pakkuda lastele põnevaid arve ja fakte, mis kutsuvad ise otsima, uurima, avastama, raamatuid lugema, internetiavarustel andmeid koguma.

Eriti innustunud on esimese klassi õpilased, nad lausa neelavad õpetaja sõnu, nad on üksainus silm ja kõrv. Ja kodus öeldakse: ”Õpetaja ütles nii…” Katsu siis vastu vaielda, kui õpetaja ütles nii.

Read more