Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Neelamispuudulikkusega väike Remi saab Lastefondi toel vajalikku ravitoitu

Alates juunikuust aitab SA TÜK Lastefond osta ravitoitu ka 1-aastasele Remile, kes ei ole neelamispuudulikkuse tõttu võimeline suu kaudu sööma kasvamiseks vajalikke toidukoguseid.

Tartu poiss Remi sündis sügavalt enneaegsena 24. rasedusnädalal, sünnikaaluga vaid 610 grammi. Poisil on sellest tingitult neelamispuudulikkus, millest tulenevalt on tal raskuseid ise söömise ja neelamisega. Seetõttu vajab ta toitmist ravitoiduga.

Lapse ema sõnul käib Remi küll TÜ Kliinikumi kõne- ja neelamishäirete taastusravikeskuses neelamist ja söömisoskusi treenimas, kuid suudab hetkel suu kaudu süüa veel väga väikseid koguseid.

“Kuna see ei taga talle kasvamiseks vajalikke toitaineid, on talle paigaldatud gastrostoom ehk läbi kõhuaugu otse makku suunatud sond ning teda toidetakse kõrgekalorise ravitoiduga,” selgitab ta. “Spetsiaalne toidusegu on aidanud Remil juba lühikese ajaga tublisti kosuda. Oleme kogu perega südamest tänulikud Lastefondile ja annetajatele toetuse eest.“

Remi vajab ravitoitu kindlasti järgmise kuue kuu jooksul, võimalik, et veelgi kauem. Ravitoit koos sonditoitmiseks vajalike abivahenditega tähendab tema vanematele igakuiselt 255 euro suurust lisaväljaminekut. See aga ei ole kõiki lapse haigusest tulenevaid kulusid silmas pidades perele jõukohane, mistõttu otsustas Remile toeks tulla Lastefond. Fond toetab perekonda esialgu poole aasta jooksul kokku 1204 euroga. Fondi kõrval on perele kokku 500 euroga abiks ka kohalik omavalitsus.

Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves räägib, et Lastefond on sel aastal palju tähelepanu pööranud spetsiaalset ravitoitu vajavatele lastele sooviga leida sellele probleemile püsiv lahendus riiklikul tasandil.

“Püsiva lahenduse leidmine võtab aega, vahest kauem, kui võiks. Kuid me ei saa öelda peredele, kus kasvab laps, kes vajab kallist ravitoitu, et oodake, ehk varsti tuleb lahendus,” nendib ta. “Tänu “Üleannetuse” kampaania raames kogutud annetustele on Lastefondil võimalik neile peredele ulatada abikäsi kohe ning oleme südamest tänulikud kõigile headele inimestele, kes on juba andnud oma panuse või saavad seda teha edaspidi.”

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/vormista-pusiannetus. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Leave a Comment

8 + 9 =
Please leave these two fields as-is: