Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Maailmakoristuspäev Paikuse lasteaia Seljametsa majas

Järjekordselt on alanud uus õppeaasta ning lasteaias toimub juba palju huvitavat. Kuna Paikuse lasteaia Seljametsa maja pere on Rohelise Kooli liige ning loodushoid ja taaskasutus on väga suure au sees, siis osalesime ka sellel aastal maailmakoristuspäeval.

Oravakeste rühm käis traditsiooniliselt koristamas sama maanteeserva, mille puhtuse eest on nemad hoolitsenud juba aastaid. Suurim rõõm, üllatus ja pettumus oli see, kui vähe prügi sel korral leiti. Veel selle aasta kevadel, “Teeme ära” talgudel, oli nende saagiks üle 300 liitri prügi, kuid seekord pidid lapsed “leppima” 90 liitri prügiga.
Muidugi oli rõõm suur, et saak nii väike oli, samas lapsed ei olnud rahul, et nii vähe tööd teha said, seega koristamine jätkus juba järgmisel päeval lasteaia hoovialal.

Read more

Carl Heinrich Niggol

CARL HEINRICH NIGGOL (26.10.1851–28.02.1927) sündis Uusna mõisavalitseja pojana Viljandimaal. Sealse kreiskooli lõpetamise järel omandas ta pedagoogilise hariduse saksakeelses Tartu elementaarkooliõpetajate seminaris (1867–1870). Töötanud Tartu algkoolides ja 6-kl. linnakoolis, oli ta Tartu Eesti vallakooliõpetajate seminaris vene keele ja matemaatika õpetaja.

Read more

Põlva Lasteaed Lepatriinu spordinädal

„Õuelust annab reipust ja rõõmu“

„Õuelust annab reipust ja rõõmu“
Kui ma liigun õues, siis mul tervis püsib põues.
Jooksen, hüppan, mängin palli – see on minu tervisele kalli.
Matkan, ujun, teen rattasõitu, miski pole igavavõitu.

Käesoleva õppeaasta üks eesmärkidest on võimaldada lastele tegus ja aktiivne liikumispõnevus lasteaia õuealal. Meie tervisedenduse aasta teema „Hoovilust annab reipust ja rõõmu”innustab nautima igat hetke värskes õhus. Luuleridadega võib iseloomustada Põlva Lasteaed Lepatriinu mitmekülgset ja tegusat vabariiklikku spordinädalat, mis kestis 23. – 30.septembrini.

Read more

Ühel meelel Rohelise Lipu poole

Pärnu Kadri Lasteaia õpetajad on paar aastat kaalunud Rohelise Kooli liikumisega ühinemist. Olles uurinud Rohelise Kooli materjale , sai selgeks, et keskkonnateadlikku eluhoiakut lastes arendada on võimalik ainult siis, kui kogu lasteaia personal on teadlik Rohelise Kooli põhimõtetest. Otsustasime kirjutada SA Innovele projekti „Ühel meelel rohelise kooli poole.“

Read more

Stella Ernesaks- kehalise kasvatuse metoodika rajaja

3.märtsil mõõdus 111 aastat Stella Ernesaksa (1909-1973)- tuntud võimlemispedagoogi ja koolieelse kehalise kasvatuse metoodika rajaja Eestis – sünnist. Lõpetanud Paide Ühisgümnaasiumi (1926), asus ta õppima Tartu Ülikooli. Enim huvitas teda kehakultuur ja sport ning Ernst Idla õhutusel läks ta 1928. aastal õppima Berliini Kehakultuuri Ülikooli.

Read more

Kuidas linnalapsed maale sattusid

Õppemäng

Elavad siin Eestimaal poiss Kaarel ja tüdruk, kelle nimi on Mari. Nad on õde ja vend. Kaarel on vanem kui Mari, ta käib juba koolis, 1. klassis.
Kirjuta siia vanema lapse nimi?
……………………………………..
Nad elavad koos isa ja emaga Eestimaa pealinnas, Tallinnas, kus neid ümbritsevad suured ja kõrged majad. Kaarlil ja Maril on ka vanaema ja vanaisa, aga neid pole nad ammu näinud, sest vanaema ja vanaisa elavad kaugel Võrumaal.

Read more

Konkurss “Rahvatarkus pildis”

Käesolev aasta on Rahvakultuuri Keskuse poolt nimetatud Eesti rahvajutu aastaks. Sellega seoses kutsus Tartu Lasteaed Tripsik Eesti sünnipäevakuul Tartu linna ja maakonna lasteaedade lapsi rahvatarkusi uurima ja pildile panema. Konkursile „Rahvatarkus pildis” ootasime erinevates tehnikates valminud pilte, millel kujutatud lapse nägemus vabalt valitud Eesti rahvajutust, vanasõnast või kõnekäänust.

Read more