Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

GPS-kunsti abil lapsed liikuma!

Aprill oli Südamekuu, ent tavapärasest külmemate ilmade tõttu jagus Tartu Maarjamõisa lasteaias tegevusi ka maikuusse. Tore on näha, et lasteaiad üle Eesti leiavad üha uusi ja põnevamaid lähenemisi, kuidas Südamekuud tähistada. Ka meie lisasime tavapärastele liikumist, tervislikku toitumist ja meelerahu toetavatele üritustele uue ettevõtmise – liikumise abil kunsti loomise. Nimelt kutsusime üles õpetajaid nii enda kui naaberlasteaedadest (osalesid rühmad Tartu Meelespea ja Tõrukese lasteaedadest) omavahel ühendama tehnoloogiat, värskes õhus liikumist ja kunstitegevusi.Ürituse juhtlause „Planeeri! Liigu! Loo kunsti!“ kutsus õpetajaid katsetama GPS-kunsti.

Read more

Rohenäpud lasteaias.

Meie  lasteaia lapsed teavad, kuidas kasvatataksetaimi. Kõigepealt ostetakse muld. Seejärel pannakse muld potti ning niisutatud mulda külvatakse seemned. Kui seemned pannakse mulla sisse, siis võrsed aga mulla peale. Selleks, et seemned kiiremini idaneksid, leotatakse neid eelnevalt mõned päevad. Taimi peab kastma, siis kui mullapind on pealt kuiv. Meie lapsed kastavad taimi üle päeva.

Read more

Mai Lasteaias on tantsupidu!

  Mai Lasteaias taas tantsupidu, juba viiendat korda on nii. Pidu koondab laste ja naiste ridu- lapsevanemadki kõik täna siin.   Sel aastal taaskasutus kavas- hoovi kaunistab riidest punupats. Rahvariiet näha murulaval- vaatajaid ilmestab sõlg või sats.   Tore rongkäik toob peolised õue, igal rühmal selge Pärnumaa tants. Rõõm ja uhkus poeb kõigile põue- kui … Read more

Liigume terviseks

Tartu Maarjamõisa Lasteaias toimus traditsiooniliselt iga-aastane tervise-  ja südamenädal. Selleaastase südamenädala pealkiri oli „Liigu rohkem- oled terve“

Esmaspäeval toimus liikluspäev, mille nimetuseks oli „Teistmoodi rattapäev“. Sel päeval said lapsed sõita Jänes Jassi ettenäitamisel nii vigursõitu ringrajal, slaalomit kui ka mäest üles ja alla sõitu. Mäest üles sõitmisega said hakkama suuremad, väiksemad ajasid ratast käekõrval mäest üles. Mäest alla sõitmisega said kõik kenasti hakkama. Oluline on rattaga sõitmisel kanda kiivrit. Õpetajad rääkisid lastevanematele laste aktiivse lasteaiatee toetamisest ningolid ka ise eeskujuks jala või rattaga lasteaeda tulemisel.

Read more

Tripsikute kevadpidu

Maikuu 10-ndal päeval  said Tartu Lasteaia Tripsik õuel kokku kõik lasteaia suured ja väikesed, et üheskoos maha pidada üks tore kevadpidu. Kuna lasteaia läbi aasta kestev õppekava toetav projekt on keskendunud tervislikule toitumisele, olid ka õppeaastat kokkuvõtval üritusel kajastatud just terviseteemad.

Read more

Ilm muutubki nii kiiresti, et ei saagi väga täpselt ennustada!

Kas pole hea tähelepanek laste poolt!

Loodusteadused pakuvad huvi juba varases eas kui neid lapsele sobival viisil pakkuda. Pärnu Mai Lasteaia Tuuleiili 6a laste rühm lõpetas detsembris sügisel alustatud suunatud uurimusliku õppe teema „Avasta ilm“. Suure ilmateadlase suunamisel ja maskoti, Avastaja Põrnika, ergutusel tegutsesid väikesed teadlased väga edukalt.

Read more