Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tripsikute kevadpidu

Maikuu 10-ndal päeval  said Tartu Lasteaia Tripsik õuel kokku kõik lasteaia suured ja väikesed, et üheskoos maha pidada üks tore kevadpidu. Kuna lasteaia läbi aasta kestev õppekava toetav projekt on keskendunud tervislikule toitumisele, olid ka õppeaastat kokkuvõtval üritusel kajastatud just terviseteemad.

Read more

Ilm muutubki nii kiiresti, et ei saagi väga täpselt ennustada!

Kas pole hea tähelepanek laste poolt!

Loodusteadused pakuvad huvi juba varases eas kui neid lapsele sobival viisil pakkuda. Pärnu Mai Lasteaia Tuuleiili 6a laste rühm lõpetas detsembris sügisel alustatud suunatud uurimusliku õppe teema „Avasta ilm“. Suure ilmateadlase suunamisel ja maskoti, Avastaja Põrnika, ergutusel tegutsesid väikesed teadlased väga edukalt.

Read more

Tublid väikesed Liivaterad

Mai lasteaia kõige pisemad lapsed mängisid uute sõpradega kogu õppeaasta, kevadisel kohtumisel rõõmustasid nii lelud, kui lapsed taasnägemise üle!

Alles see oli, kui septembrikuus astusid Pärnu Lasteaed Mai Liivatera rühma uksest sisse maja kõige pisemad inimesed. Stardipositsioon 1,4-1,7 aastat.Õppeaasta möödus nagu üks põnev ja aktiivne reis.

Read more

Kirju-Mirju nõiatrall

Aprill oli Kirju-Mirju lasteaias südamekuu. Terve kuu jooksul toimusid mitmed tervist edendavad üritused nagu näiteks tervislike salatite ja smuutide valmistamine, erinevad võimlemis-, jooga- ja tantsuhommikud. Sellist tegusat kuud tahtsime lõpetada peoga. Aprilli lõpus oligi üks tähtpäev, millega otsustasime siduda meie südamekuu lõpetamist.

  1. aprillil toimus meie lasteaias nõiatrall. Kogu lasteaed oli sellesse üritusse kaasatud – õpetajad ja teised lasteaia töötajad tegid endale kostüüme, käisid metsas, et endale luud teha, lapsevanemad omalt poolt tegelesid laste kostümeerimisega ning meisterdasid samuti kodudes koos lastega vahvad luuad.
  2. Luudasid oli erinevaid – osad vanad, väsinud ja hõredad, teised värsked ja tihedad, osad luuaoksad olid ilusate kevadpungadega, teised lausa pehmete pajuurbadega 😊

Read more

Liigirikkus

 Sel aastal on Paikus elasteaias  suurema tähelepanu all  tähelepanu alla liigirikkuse teema. Maja asukoht on looduse tundma õppimiseks väga soodne. Aiast välja astudes saad kohe suunduda metsa avastama. Lähedusest leiab jõe ja tiigigi.

Read more

Eluslooduse päev ja „Hundiretk”

 

Maailmas pööratakse üha rohkem ja rohkem tähelepanu keskkonnale ja loodushoiule. On kasvamas põlvkond, kes mõtleb, käitub ja tegutseb nii, et tema ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike, et olemasolevad liigid säiliksid ninget meie teadlikkus meid ümbritseva looduse suhtes oleks hooliv ning keskkonda säästev.

Read more