Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Selgusid Edgar Valteri nimelise illustratsioonipreemia nominendid

Lastekirjanduse ja raamatuillustratsiooni ekspertidest koosnev žürii valis välja Edgar Valteri nimelise illustratsioonipreemia nominendid. Auhind antakse üle 21. septembril, Valteri sünniaastapäeval kell 15.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Illustratsioonipreemia eesmärk on väärtustada ja tunnustada eesti raamatuillustraatorite loomingut, jäädvustada illustraatori ja lastekirjaniku Edgar Valteri mälestust ning edendada ja toetada lastekirjanduse arengut. Žürii valis välja viis nominenti, kes on eesti illustratsioonikunsti tipptegijad. Nende hulka kuuluvad Ulla Saar, Piret Raud, Kertu Sillaste, Catherine Zarip ja Marja-Liisa Plats.

Žürii tegi tänavu valiku 32 kunstniku seast, kes on viimasel viiel aastal avaldanud lasteraamatuid ning saanud tunnustusi kauneimate raamatute konkursil. „Meie lasteraamat elab täna parimaid aegu ja eriti põnevaks on läinud illustratsioon, mis pakatab isikupärasusest ning üllatab stiilide ja tehnikate rohkusega. Rõõmustav on, et kirjastajad väärtustavad üha enam raamatus pilti ning annavad kunstnikele võimaluse raamatuid illustreerida,“ lausus Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone, kes juhtis žürii tööd. Soone lisas, et preemiaga soovitakse tunnustada tänaseid tipptegijaid ja tuua fookusesse illustratsiooni tähtsus lasteraamatutes: „Kui meie loeme suuresti teksti, siis noor põlvkond kasvab üles väga visuaalses maailmas ja nad loevad üha ladusamalt pilti. Seega illustratsioon ei ole ammu enam mitte lihtsalt teksti täide, vaid osa loost ja selle arengust.“
Nominendid valis välja 7-liikmeline žürii koosseisus Eva Laantee Reintamm (kunstiteadlane), Kadri Hinrikus (lasteajakiri Täheke), Leelo Märjamaa (IBBY Eesti osakond), Regina Lukk-Toompere ja Anne Pikkov (Eesti Kujundusgraafikute Liit), Asta Trummel (Kultuuriministeerium) ja Triin Soone (Eesti Lastekirjanduse Keskus).

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsus Edgar Valteri nimelise illustratsioonipreemia ellu 2019. aastal, mil esimeseks laureaadiks valiti Regina Lukk-Toompere. 2021. aastal sai tunnustuse Anne Pikkov. Preemia on rahaline ning sellega kaasneb võimalus korraldada näitus lastekirjanduse keskuses. Rahaliselt tunnustatakse ka kõiki nominente. Auhinna väljaandmist toetab Kultuuriministeerium.

Varasemate aastate Valteri preemia laureaatide ja nominentide ülevaate leiab siit: https://elk.ee/lastekirjandus/auhinnad-voistlused/edgar-valteri-nimeline-illustratsioonipreemia/

Lisainfo:
Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor
triin.soone@elk.ee
617 7230, 5919 0363

Leave a Comment

10 + 6 =
Please leave these two fields as-is: